Sklářský písek

Používá se ve sklářském průmyslu pro výrobu různých druhů skel, jako jsou ploché sklo, duté sklo, skleněné cihly, skelná vlákna, pěnové sklo nebo vodní sklo.

zjistit více

Slévárenský písek

Používá se ve slévárnách pro výrobu forem a jader, kde je požadována vysoká žáruvzdornost. Písek lze také použít v různých průmyslových oborech a při volnočasových aktivitách

zjistit více

Filtrační písek

Používá se hlavně v zařízeních na úpravu vody, při filtraci vody v bazénech, pro drenáže, atd., může se také použít v různých průmyslových oborech a volnočasových aktivitách (betonové výrobky, stavební chemie, tryskání, zahradnictví, atd.).

zjistit více

Stavební a betonářský písek

Používá se v různých oborech stavebního průmyslu – jako surovina pro výrobu kvalitních betonových produktů a maltových směsí.

zjistit více

Křemenné moučky

Křemenné moučky jsou vyráběny mletím křemenného písku v neželezném prostředí a následným vzduchovým roztříděním. Jejich obsah Si02 se pohybuje nad 98 %. Všechny druhy křemenných mouček se dodávají volně ložené pro nakládku do cisteren nákladních automobilů.

Jíl

Provodínský jíl PR 60jetříděním upravený, ve svých chemických a fyzikálních typických hodnotách standardizovaný výrobek. Jíl se vyznačuje vysokou chemickou čistotou. Používá se jako surovina pro keramický a cihlářský průmysl. Dále lze použít jako izolační podložní vrstva, např. u skládek. Jíl PR 60 se dodává vlhký, volně ložený pro nakládku na nákladní automobily.

GENERAL DELIVERY PROGRAM

Provodínské písky a.s.

Provodínské písky a.s. supplies extremely pure silica sands to wide range of customers in foundry industry, glassmaking industry as well as other specific industries.  Typical attributes are presented in the following tables. Description of particular types of sand can be found in individual material data sheets. All sands produced are delivered in wet or dry condition, bulk to be loaded on trucks or wagons. Dry sands may be packed.

95%

PASS RATE

100%

REFERRAL RATE

0%

ACCIDENT RATE

About the company

The Quarzwerke Group is an independent family company with 129 years of experience in extracting, processing and refining industrial minerals

We are an important European producer of mineral raw materials. As an independent, family-run business, we have 129 years of experience with efficient processing technology and high-quality deposits of raw materials.

More about us